Maďarská centrální banka žádá plošný zákaz kryptoměn v EU

Průběžně Vás informujeme o postoji zejména velkých světových ekonomik k regulaci kryptoměn. Čas od času se nicméně do našeho výběru protlačí i některá menší, např. v uplynulém půlroce hojně přetřásaný Salvador – to v případě, kdy kroky konkrétního státu přináší zásadní inovaci, popřípadě jejich význam potenciálně překračuje hranice onoho státu. O později jmenovaném případě bude řeč na následujících řádcích.

Zatímco Rusko se po zvážení všech výhod a nevýhod kryptoměn nakonec vydalo cestou regulace (připomeňte si zde), guvernér maďarské centrální banky se přiklání k čínské cestě, tedy plošnému zákazu kryptoměn. Dává tak za pravdu názoru ruské centrální banky a řady odpůrců kryptoměn, dle nichž nevýhody v podobě použitelnosti kryptoměn k trestné činnosti a spekulativní charakter jejich hodnoty (a tedy vysoká volatilita a riziko vzniku tržních bublin) převáží jejich pozitivní potenciál. Kde spatřujeme význam této informace, přesahující maďarské hranice? Guvernér maďarské centrální banky navrhuje plošný zákaz obchodování s kryptoměnami a jejich těžby na celém území EU.

V tuto chvíli se jeví jako nepravděpodobné, že by se EU jen na základě nezávazného návrhu guvernéra banky jednoho ze členských států zabývala plošným zákazem kryptoměn a není třeba se v dohledné době takového kroku obávat. Bude ale zajímavé sledovat, zda se k maďarské centrální bance přidají některé další.

Příspěvek Maďarská centrální banka žádá plošný zákaz kryptoměn v EU pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme