Lup z největší krypto-loupeže vrácen

Komodity - koronavirus

Minulý týden se udál patrně největší hack v historii DeFi. Neznámý hacker se dostal na cross-chain platformu Poly Network a odcizil kryptoměny v hodnotě 611 000 000 USD. (Poly Network je protokol sloužící ke swapování tokenů napříč různými blockchainy, jako jsou Ethereum, Ontology, ale také samotný Bitcoin.) Odcizeno bylo 273 milionů USD v etheru, 253 milionů USD prostřednictvím Binance chainu a 85 milionů v USDC skrz Polygon.

Příběh však od minulého úterý nabral zajímavé obrátky. Platforma Poly Network začala s anonymním hackerem vyjednávat a dokonce mu nabídla odměnu za vrácení ukradených kryptoměn.

Zdá se, že hacker byl tzv. white hat, (etický hacker, který odhaluje zranitelnosti v programech, aby otestoval jejich zabezpečení) s platformou Poly Network zůstal v kontaktu a nedlouho po loupeži začal ukradené kryptoměny posílat zpět.

Ke dnešnímu dni jsou už téměř všechny prostředky vráceny a neznámému hackerovi, který kryptoměny v přepočtu za 600 milionů dollarů podle jeho slov ukradl pouze „for fun“, je přezdíváno Mr. White Hat. Zda Mr. White Hat opravdu ukradený lup plánoval vrátit, nebo pouze ztroskotal v pokusu neanonymní kryptoměny bezpečně proprat, se už asi nedozvíme. Buďme však rádi, že peníze jsou vráceny a kryptoměnové platformy opět zapracují na zvýšení úrovně své ochrany.

Příspěvek Lup z největší krypto-loupeže vrácen pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme