Londýnská diskuze britských závislých území o Brexitu

Londyn

Ministři vlád britských závislých území se sešli s britskými ministry v Londýně, aby zde diskutovali o vystoupení Spojeného království z Evropské unie.

Setkání organizované ministrem pro vystoupení z EU Robinem Walkerem a ministrem oddělení pro vnitrostátní obchod Markem Garnierem, bylo součástí série pravidelných schůzek. Tyto schůzky mají zajistit, že při jednáních vedených Spojeným královstvím, jsou zohledněny zájmy právě i závislých území.

Na setkání byla projednávána široká škála témat zahrnující obchod, cla, zemědělství apod. Ministři potvrdili, že přetrvává zájem zachovat Common Travel Area (prostor, ve kterém jsou minimální nebo dokonce žádné kontroly na hranicích), jakožto reflexi důležitých historických vazeb a významu, který tato oblast pro vztahy Jersey, Guernsey a Ostrova Man se Spojeným královstvím, má.

President Policy and Resources Commitee Guernsey Gavin St Pier prohlásil: „Čtvrtletní schůzky s ministrem pro vystoupení z EU nám dávají možnost k otevřené a přímé diskuzi ohledně dopadů vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Zakrátko se z těchto schůzek stalo fórum, na kterém se můžeme ujistit, že tým zapojený do britských vyjednávání po spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy, naše zájmy vyslyší. Například se to týká volného pohybu zboží, finančních služeb a statusu Světové obchodní organizace.“

St Pier dodal: „Byl jsem obzvlášť potěšen, že britští ministři cítí zodpovědnost za zachování Common Travel Area, jakožto něčeho, co EU předcházelo a co odráží náš dlouhodobý a unikátní vztah s Korunou.“

Příspěvek Londýnská diskuze britských závislých území o Brexitu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme