Kryptoměnová směnárna se sídlem v Praze je cílem amerických sankcí

Koronavirus v USA

Bidenova administrativa se minulý týden nechala slyšet, že ostře zakročí proti zločineckým organizacím operujícím v kyberprostoru a proti kryptoměnovým směnárnám, které těmto organizacím usnadňují prát peníze. Cílem amerických úřadů má být především boj proti šíření ransomwares ruskými hackery. (Ransomware je druh škodlivého programu, který napadá počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak skrze něj požaduje hacker od oběti výkupné za obnovení přístupu.)

Americká vláda na sebe nenechala dlouho čekat a krátce po prohlášení přistoupila ke konkrétním krokům. Jedním ze subjektů, na které byly uvaleny sankce, je i burza SUEX OTC, která je registrovaná v České republice. I přes to, že má směnárna sídlo v Praze ve Starém Městě, je společnost dle všech informací řízena z Ruska, kde má i své funkční pobočky. Do pobočky si pak uživatel může přijít a nechat kryproměnu proplatit v zákonné měně.

Dle firmy Chainalysis, která se zabývá forenzní analýzou blockchainu, je burza SUEX OTC propojena s mnoha rizikovými kryptoměnovými adresami, na které putují transakce z ilegálních aktivit. Kvůli nedostačujícím KYC a AML pravidlům na ní má probíhat masivní praní špinavých peněz.

Rusko je dlouhodobě kritizováno za nedostatečné potírání kyberkriminality a přehlížení bezpečnostních rizik s ní spojených. Ruské úřady nad kyberkriminalitou údajně přivírají oči a od útoků se vždy pouze distancují. Děje se tak i kvůli vychytralosti ruských hackerů, kteří si dávají velký pozor, aby neútočili na obyvatele Ruska a nedostali se tak do konfliktu s ruskými bezpečnostními složkami.

Příspěvek Kryptoměnová směnárna se sídlem v Praze je cílem amerických sankcí pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme