Izraelský kryptoprojekt zaujal české investory

KZen Networks, izraelský start-up, nyní pracuje na vlastní kryptopeněžence. Financování společnosti má na starosti česká investiční banka Benson Oak Ventures s finanční pomocí od Samsung Next, Elron Ventures a jiných firem, které se specializují na rozvoj technologie blockchain. Izraelcům tak spadne do kapsy zhruba 90 milionů korun.

Benson Oak započala své působení na trhu investicí do antivirové společnosti AVG. K finanční podpoře blockchainu a digitálních měn firmě slouží vlastní fond, jehož hodnota by měla dosáhnout na úctyhodných 100 milionů dolarů. Jejich investice směřují především do Izraele.

Primárním účelem Start-upu KZen není jen zabezpečení kryptoměn, ale i lehčí správa peněženky. Aplikace nebude po uživatelích vyžadovat starost o soukromý klíč k peněžence. Vše bude fungovat na bázi decentralizace a pokročilého šifrování. Tato funkce bude navíc zdarma. Start-up si k penězům přijde díky nabízeným prémiovým funkcím. Nová aplikace by měla přijít na trh během několika týdnů. V začátcích ovšem půjde jen o beta verzi.

Zakladatel KZen Ouriel Ohayon si drží pozitivní nadhled a očekává, že tato aplikace spustí lavinu nové generace bezpečných kryptopeněženek. Obrana proti hackerům, kteří kradou kryptoměny, je nanejvýš urgentní. Jen letos si hackeři vydělali asi miliardu dolarů kradením virtuálních měn.

Robert Cohen z Benson Oak vidí v nové aplikaci značný potenciál. Izraelský způsob považuje za sofistikovaný a racionální. „Dosavadní řešení nutila ke kompromisu mezi uživatelskou přívětivostí a nejkvalitnějšími řešeními,“ konstatoval.

Příspěvek Izraelský kryptoprojekt zaujal české investory pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme