Irsko upravuje pravidla pro dobrovolné odkrývání offshore informací

irsko-top

Irská vláda upraví pravidla pro dobrovolné odkrývání informací týkajících se offshore struktur. Nová úprava má jednotlivcům zabránit, aby těžili z nižších pokutových sazeb, když odkrývají „offshore záležitosti“.

Toto předpokládá „Finance Bill“ pro rok 2016. Bude-li přijat, počínaje 1. květnem 2017 již daňoví poplatníci nebudou moci využít výhod plynoucích z „qualifying disclosure“, pokud věc, která je odkrývána, přímo či nepřímo souvisí s: účtem drženým nebo umístěným mimo Irsko, příjmy a zisky pocházejícími ze zdroje mimo Irsko, majetkem, který se nachází mimo Irsko.

Jsou-li závazky, které současně vznikají v Irsku a souvisí s offshore záležitostmi, qualifying disclosure nebude k dispozici pro všechny tyto závazky, až na pár výjimek.

Qualifying disclosure je typ dobrovolného odhalení. Daňový poplatník může učinit qualifying disclosure dobrovolným odhalením nesplněných daňových závazků, které by jinak příslušný úřad zjišťoval prostřednictvím auditu a vyšetřováním. Pravidla jsou momentálně nastavena tak, že ti, kdo by mohli qualifying disclosure využít, dostanou nižší pokutu za nedoplacené daně, nejsou zahrnuti do čtvrtletního seznamu neplatičů a také nejsou předmětem trestního řízení.

Irský úřad zodpovědný za výběr daní se nechal slyšet, že v důsledku reforem by mohli být daňoví poplatníci se závazky plynoucími z offshore záležitostí, povinni platit vyšší pokuty, mohlo by proti nim být vedeno trestní řízení a mohli by být zveřejněni na seznamu neplatičů.

Příspěvek Irsko upravuje pravidla pro dobrovolné odkrývání offshore informací pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme