Indie navrhuje 30 % daň z příjmů z kryptoměn a NFTs

Před několika t‎ýdny jsme vás informovali o plánu indické vlády omezit či až dokonce zakázat užívání kryptoměn v zemi (připomeňme si zde). Zdá se však, že situace nebude tak kritická, jak zprvu vypadala a indická vláda se přikloní pouze k mírnějším nástrojům regulace.

Po několika měsících nejistoty ohledně právního postavení kryptoměn v zemi vystoupila indická vláda v úter‎ý s prohlášením, že s kryptoměnami v hospodářství do budoucna počítá a nehodlá je zakazovat. Spolu s tímto ujištěním však vláda také informovala veřejnost o zavedení speciální daně z příjmů z digitálních aktiv ve v‎ýši 30 %.

Mezi základní pravidla pro daňové zacházení s digitálními aktivy například patří, že ztráty z prodeje krypto aktiv nelze započítat proti jiným příjmům a dary digitálních aktiv budou zdaněny v rukou příjemce, tedy pravidla, která známe již z našeho právního řádu.

V rámci úterní tiskové konference ministryně financí Nirmala Sitharaman také oznámila plány na zavedení státní digitální měny (CBDC), která bude spuštěna v dubnu. Sitharaman potvrdila, že Centrální banka země – The Reserve Bank of India (RBI) – pracuje na strategii postupného zavádění CBDC již několik měsíců a strategie bude brzy připravena k použití.

Příspěvek Indie navrhuje 30 % daň z příjmů z kryptoměn a NFTs pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme