Hacker ukradl 625 milionů dolarů z kryptoměnové hry Axie Infinity

Úspěšná NFT hra Axie Infity se stala terčem hacku, při kterém se útočníkům podařilo odčerpat kryptoměny v hodnotě přes 625 milionů dolarů. Jde o jeden z dosud největších „decentralizovaných finančních“ hacků vůbec.

Axie Infinity je videohra podobná hře Pokémon, která se hraje na počítači. Hráči ve hře chovají a bojují s digitálními monstry zvanými „axies“. Každý „axie“ je spojený s nezaměnitelným tokenem (NFT), což z každého monstra činí originální a nezaměnitelnou hrací postavu. Hráči mohou v rámci hry vydělávat kryptoměny, které si následně skrze burzy mohou ze hry vyvést a převést do FIAT měn nebo jiných kryptoaktiv.

Hra běží v kryptoměnové síti Ronin, což je sidechain postavený na základech blockchainové sítě Etherum. Hackerům se podařilo zfalšovat soukromé klíče a prolomit obranu proti falešným transakcím, čímž se dostaly k prostředkům, které skrze tzv. most plynuly z videohry na blockchain.

Společnost Sky Mavis, která hru Axie Infinity včetně sítě Ronin vyvinula, informovala o hacku v úterý 29. března. Ve svém příspěvku objasnila, že k hacku došlo již 23. března, a i přesto, že k odhalení došlo se zpožděním, byly všechny další hrozící důsledky zažehnány a hra funguje v normálním režimu dál.

Příspěvek Hacker ukradl 625 milionů dolarů z kryptoměnové hry Axie Infinity pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme