Gibraltar vytvoří novelizační komisi

Ministr spravedlnosti Gibraltaru, Neil Costa, uveřejnil návrh zákona, který předpokládá vytvoření komise pověřené reformováním gibraltarského práva.

Komise bude zákonný orgán, jemuž připadne posuzování a sestavování novelizačních návrhů, prověřování konkrétních právních odvětví, kodifikace práva a odstraňování nedostatků.

Dále bude mít Komise za úkol odstraňovat nadbytečná a nepotřebná zákonná ustanovení, jakož i poskytovat rady a informace ohledně reformy gibraltarské vládě.

K ustavení takové Komise ministr Costa řekl: „Na základě tohoto zákona by byl vytvořen orgán, mezi jehož členy bych byl já, nejvyšší státní zástupce a odborníci z různých právních odvětví. Úkolem komise bude prověřování právní úpravy jednotlivých odvětví a následné posouzení, zda nejsou některá ustanovení, vzhledem k době, kdy vešla v účinnost, zastaralá či jestli nepotřebují v souvislosti s místními okolnostmi, úpravu.“

Jeden z prvních úkolů Komise bude zhodnocení současné úpravy ukládání trestů a ujištění, že taková úprava vyhovuje potřebám Gibraltaru.

Příspěvek Gibraltar vytvoří novelizační komisi pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme