Gibraltar usiluje o podporu blokových obchodů

Gibraltar zveřejnil návrh regulačního rámce pro podniky, které se angažují v aktivitách, jež využívají distribuované technologie knih, často odkazovaná jako tzv. Blockchain(blokový podnik).

Distribuovaná kniha je databáze, která může bezpečně nahrávat finanční, fyzické, nebo elektronické jmění(aktiva), a to z důvodu sdílení přes celou síť skrz zcela transparentní aktualizace informací. Je to používané za účelem nahrávání přenosů virtuální měny, mezi dalšími věcmi.

Tento nový rámec je určen k umístění Gibraltaru jako příslušnosti, která usnadňuje inovace a dokonalost ve finančním technickém sektoru.

Tento nový rámec bude aplikovaný na podniky, které používají distribuovanou technologii knih z důvodu přenosu nebo uschování hodnotných věcí jiných, a které nepodléhají jinému regulačnímu rámci. Podniky a aktivity, jež jsou předmětem jiného regulačního rámce budou i nadále regulovány pod zmiňovaným rámcem.

Navrhovanou úlohou pro Komisi pro finanční služby v Gibraltaru, která reguluje sektor finančních služeb Gibraltaru, bude povolit a dohlížet na distribuované společnosti s technologickými knihami. Zvažuje se udělení volitelných pravomocí výkonnému řediteli Komise, aby čas od času stanovil vhodné podmínky a omezení, aby se zajistilo, že nové zásady rozložené knihy technologických rámců budou řádně uplatňovány na tuto vyvíjející se vznikající technologii.

Počáteční náklady v tomto rámci budou financovány ze stávajících zdrojů Komise, která ovšem hodlá zavést režim udělování licencí, který bude dodržován na základě ročního výdělku z licenčních poplatků. Počáteční poplatky za přihlášku budou skromné, aby přilákaly nové účastníky a podpořily začínající podniky. Zúčastněné strany jsou vyzvány, aby se k návrhu stanoviska vyjádřily do 6. června 2017.

Příspěvek Gibraltar usiluje o podporu blokových obchodů pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme