Gibraltar a Spojené království se připravují na brexitové vyjednávání

brexit

Ministři z Gibraltaru a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (UK) společně plánují postup pro nadcházející brexitové vyjednávání s Evropskou unií (EU).

Oficiálně se jednalo o první schůzku mezi představiteli Gibraltaru a UK, a to pod hlavičkou nové struktury s názvem Joint Ministerial Council, která má vyjednávání o Brexitu na starosti.

Diskuze se zaměřovala zejména na detaily zprávy „Gibraltar a Brexit“, která byla UK dodána gibraltarskou vládou v předchozích měsících. V průběhu schůzky Robin Walker, britský politik, státní tajemník pro věci týkající se výstupu z EU, vyjádřil plnou podporu britské vlády Gibraltaru.

Gibraltarský ministerský předseda, Fabian Picardo, projevil potěšení nad průběhem schůzky s Robinem Walkerem a Alanem Duncanem, britským ministrem pro Evropu a Ameriku.

„Robin Walker má s Gibraltarem blízký vztah a správně cítí, které záležitosti jsou pro nás podstatné, když jsme nyní součástí vyjednávání UK o výstupu z EU. Podařilo se nám projít relevantní otázky a budeme se pravidelně scházet, abychom se ujistili, že jsme schopni úzké spolupráce s UK během celého tohoto procesu. Celkově vzato, mohu ujistit Gibraltar, že první oficiální schůzka byla pro nás velmi plodná a úspěšná a těšíme se, že budeme v tomto procesu pokračovat dále“, řekl Picardo.

Bylo dohodnuto, že zástupci Joint Ministerial Council se budou nyní scházet pravidelně a také, že bude ustaveno několik vnitrovládních pracovních skupin, které budou blíže zkoumat již konkrétní oblasti.

Příspěvek Gibraltar a Spojené království se připravují na brexitové vyjednávání pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme