Facebook čelí žalobě u antimonopolního úřadu

Společnost Facebook, nedávno přejmenována na Meta Platforms, je největší internetovou sociální sítí na světě. Své výsadní postavení si Meta Platforms zajistila jednak oblíbeností její hlavní sociální platformy Facebook, ale také akvizicemi konkurentních platforem Instagram a WhatsApp.

Právě koupě dvou zmiňovaných aplikací se nelíbí americké Federální obchodní komisi (FTC – Federal Trade Commision, paralela k českému Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže). FTC obvinila Meta Platforms z nezákonného ovlivňování trhu ve formě vytváření monopolního postavení, čímž znemožňuje vstup na trh konkurenci. Dle mluvčích FTC je chování Meta Platform v rozporu s americkými antitrustovými zákony, a proto podala na Meta platforms antimonopolní žalobu.

Soud se antimonopolní žalobou proti Meta platforms bude zabývat již po druhé, potom co loni v červnu první žalobu zamítl. FTC však doplnila důkazy a nyní se zdá, že soud se případem zabírat bude a soudní řízení proběhne. Nová žaloba mimo jiné usiluje o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby firma aplikace Instagram a WhatsApp zase prodala.

Příspěvek Facebook čelí žalobě u antimonopolního úřadu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme