Estonsko fandí kryptoměnám

Estonsko láká na kryptoměny

Estonsko je progresivním a inovátorským hráčem nejen na poli elektronizace veřejné správy. V poslední době začíná být i zajímavou jurisdikcí pro podniky se zájmem o ICO (Initial Coin Offering – tzv. prvotní veřejná nabídka digitální měny).

Zájemci o ICO mohou tedy velmi jednoduše prostřednictvím estonské společnosti uskutečňovat plně regulovanou nabídku tokenů skrze členský stát Evropské unie.

Místní legislativa je toho názoru, že tokeny, resp. ICO lze charakterizovat jako cenné papíry, jelikož ve své podstatě odrážejí podíl na vlastním kapitálu společnosti. Pakliže jsou splněny podmínky veřejné nabídky cenných papírů dle estonské legislativy, lze namísto klasických cenných papírů „emitovat“ tokeny.

Další zajímavou možností pro vývojáře kryptoměn a společností obchodujících s digitálními měnami je možnost získat Licenci pro směnu kryptoměn a poskytování služeb elektronické peněženky. Na základě uvedených licencí lze poskytovat možnost výměny fiat měny za kryptoměnu a naopak, nebo poskytovat službu elektronické peněženky.

Estonsko nabízí mnohá řešení pro zájemce o podnikání s kryptoměnami. Výše uvedené licence je možné vyřídit během velmi krátké doby (2-3 týdny) a jejich obsah odráží většinu z obecných požadavků zájemců o licencování svých aktivit. Oproti licenčním procesům v jiných státech Evropské unie, jenž mnohdy ani nemají ustálený postoj ke kryptoměnám a jejichž legislativa není na kryptoměny připravena, nabízí Estonsko rychlé a elegantní řešení.

V případě zájmu o ICO či licencování aktivit spojených s digitálními měnami nás neváhejte kontaktovat.

Příspěvek Estonsko fandí kryptoměnám pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme