Do světa kryptoměn vstupuje další velký hráč

Japonsko, Kryptoměny

Ve světě nastupujícího trendu kryptoměn není tato záležitost již podstatnou dobu ryze soukromoprávním artiklem. Během posledních měsíců k vytvoření vlastní kryptoměny či alespoň prostředí pro obchod s ní přistoupilo mnoho států. Zatímco zavedení vlastní kryptoměny zůstává u mnoha států zatím pouze ve formě prohlášení, jiné (např. Čína) již k jejímu přijetí fakticky přistoupily a je mnohdy otázkou pouhých několika týdnů do jejich spuštění.

Další takovou zemí se má stát Japonsko. Místní vláda totiž poměrně rychle přikročila v rámci legislativního procesu k přijetí podmínek pro vytvoření takového právního prostředí, které má být k domácí kryptoměně přátelské.

V odborných kruzích se hovoří o skutečnosti, že vytvoření vlastní japonské digitální měny má být učiněno ve světle událostí přijetí vlastní digitální měny Čínou a Facebookem. Vzhledem k faktu, že je celý proces teprve ve fázi svého počátku, nedá se očekávat, že Japonsko vlastní kryptoměnu představí zvlášť brzy.

Obecně je zatím o plánované kryptoměně velmi málo informací. Co se však očekává, je její postavení vzhledem k mocenskému působení státu. Japonská kryptoměna by tedy měla být někde uprostřed mezi Facebookovou Librou a Čínským DCEP. V praxi to pak bude znamenat velmi volnou regulaci této měny a minimální státní intervence do jejího chodu, ovšem měl by i zde být jasně stanovený státní dohled.

Na pravdivosti výše uvedeným informacím přidává i skutečnost, že se na vývoji nové japonské kryptoměny podílí místní vláda spolu se soukromým sektorem v čele s obchodníky působícími na trhu kryptoměn. Jak se však celá situace vyvrbí a jaká bude skutečná podoba nové kryptoměny, však zatím není jisté. Bližší informace by tak měl přinést horizont několika následujících měsíců.

Příspěvek Do světa kryptoměn vstupuje další velký hráč pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme