Česko má jeden z nejsložitějších daňových systémů v Evropské unii

Česko má jeden z nejsložitějších daňových systémů v Evropské unii.

Vědečtí pracovníci v Mnichově a Universität Paderborn společně ve spolupráci s BDO a daňovými odporníky uskutečnili průzkum mezi 1 000 respondenty z celého světa ohledně složitosti daňových systémů. Průzkum se zaměřil na vnímání složitosti daně z příjmů právnických osob z pohledu daňových poradců ze 143 zemí světa. Výsledkem je Tax Complexity Index (Index daňové složitosti), který je měřen skrze dvacet kritérií složitosti systému daně z příjmů právnických osob.

Česká republika v rámci Evropské unie má jeden z nejhorších výsledků. Horší výsledek, tedy složitější daňový systém, má už jen Itálie, Řecko a Chorvatsko. Česká republika má v oblasti přijímání nových daňových předpisů a investičních pobídek pak zcela nejhorší výsledek z evropské osmadvacítky.

Z pohledu celosvětového žebříčku se Česká republika umístila na 85. místě ze 143 analyzovaných zemí. Lepší umístění má většina evropských zemí včetně Visegrádské skupiny a dále pak Rusko a rozvojové země jako je Botswana a jihoasijský Bangladéš.

Nejpřívětivější systém daně z příjmů právnických osob má Jersey, závislé území britské koruny. Dalším v pořadí je pak středoamerická Nikaragua a ostrov Mauricius.

Příspěvek Česko má jeden z nejsložitějších daňových systémů v Evropské unii pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme