Česká zbrojovka koupila americký Colt

Loni v září jsme Vás na našem webu informovali o návratu České zbrojovky na pražskou burzu (připomeňte si zde). Nyní přinášíme informaci o tom, jak Zbrojovka s prostředky, získanými úpisem akcií, naložila.

Orientace na americký trh není pro Českou zbrojovku žádnou novinkou. Ačkoli vyváží do více než sto zemí světa, nadpoloviční většina obratu Zbrojovky je spojena právě s USA. Vzhledem k americkému pohledu na právo držet zbraň není překvapivé, že je takového obratu možné dosáhnout i bez prodeje zbraní ozbrojeným složkám. Ten je totiž v USA možný pouze v případě, kdy část výroby zbraní probíhá přímo na území USA. Koupí společnosti, jejíž jméno je nezřídka zaměňováno za synonymum bubínkového revolveru, však Zbrojovka tuto bariéru prolomila.

Dle článku, na který odkazujeme výše, Česká zbrojovka v rozmezí několika let zamýšlí výstavbu výrobního závodu v americkém Arkansasu. Akvizicí Coltu a tedy i jeho výrobních linek se ale možnost Zbrojovky navázat vztahy s americkou armádou přiblížila o celé roky.

Příspěvek Česká zbrojovka koupila americký Colt pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme