Cardano a připravovaný hard fork Alonzo

O kryptoměně Cardano možná neslyšíme tak často jako o Bitcoinu a Ethereu, ale rozhodně na ni nesmíme zapomínat. V následujících řádcích si představíme, co ho čeká v blízké budoucnosti. O Cardanu jsme u nás na webu už psali, pro osvětlení základních informací proto navštivte náš starší článek zde.

Cardanu, dnes už jako kryptoměně s třetí největší tržní kapitalizací, roste popularita a dle části kryptoměnové komunity by to mohlo být právě Cardano, které sesadí z trůnu Ethereum, jakožto hlavní decentralizovanou platformu pro provozování tzv. smart contracts.

Cardano při svém vzniku představilo ambiciózní plán technologických vylepšení a pokroků, které ho mají odlišovat od ostatních kryptoměn a které mu mají vynést místo na výsluní. Cardano je však stále poměrně mladou kryptoměnou a vizionářské plány jsou technologicky složité k provedení, většina implementací proto není zatím funkčních a jsou pouze ve formě “na papíře“.

Blíže k plnému využití svého potenciálu ho má přiblížit dlouho očekávaný update sítě tzv. Alonzo hard fork. Alonzo update je pak rozdělen do tří částí Blue, White a Purple. Ty budou následovány fázemi Alonzo Red a Alonzo Black.

Hlavním cílem Alonzo hard forku je plná implementace funkcí smart contracts a umožnění tak uživatelům vytvářet a nasazovat své smart contracty přímo na blockchain Cardana. To pak poskytne prostor pro plné rozvinutí Defi projektů a dalších decentralizovaných aplikací v síti Cardana a kryptoměna bude tak svému konkurentovi zase o něco blíž.

Proces zavádění změn byl měl započít v půlce září a probíhat v průběhu celého třetího kvartálu tohoto roku. Chystané změny jsou tedy za dveřmi a v následujících týdnech o Cardanu na našem webu jistě ještě uslyšíte.

Příspěvek Cardano a připravovaný hard fork Alonzo pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme