BitGo uvažuje o vstupu pod křídla PayPalu

Jak jsme vás informovali v předchozím článku, poskytovatel platebních služeb PayPal hodlá od roku 2021 zahrnout do svého portfolia i platbu kryptoměnami. Jen pár dní po tomto prohlášení byla zveřejněna informace o jednání PayPalu o koupi první americké bitcoin custodian společnosti, BitGo.

Crypto custodian company je termín, který v češtině nemá zcela jednoznačný ekvivalent. Jde o subjekt, zabývající se zabezpečením a úschovou kryptoměn. Generuje zisk nikoli na základě obchodu s kryptoměnami (k obchodu se svěřenými kryptoměnami ostatně nemá oprávnění), ale na základě poplatků, které mu jeho klienti a skuteční majitelé kryptoměn platí za jejich správu. Tyto služby mohou poskytovat banky, burzy a jiné finanční instituce.

Z citovaného článku je patrné, že PayPal se v roce 2021 stane crypto custodian společností, není tedy náhoda, že nyní jedná právě s BitGo – první společností, spravující první kryptoměnu. Lze se domnívat, že coby první poskytovatel podobných služeb na americkém trhu bude právě tato společnost PayPalu schopna poskytnout know-how, které potřebuje, aby posílil svou kredibilitu pro uživatele coby nováček ve světě kryptoměn. Agentura Bloomberg také očekává, že se PayPal pokusí pod svá křídla získat i další společnosti s podobným zaměřením jako BitGo.

Příspěvek BitGo uvažuje o vstupu pod křídla PayPalu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme