BankID Sign se přibližuje elektronickému podpisu

Elektronický podpis

Od začátku letošního roku funguje v rámci elektronické komunikace se správními orgány tzv. bankovní identita (bankami nazývaná BankID). Jedná se o prostředek, s nímž je za pomoci údajů, používaných pro internetové bankovnictví, možné přihlásit se i do řady portálů státní správy – např. Moje daně, ePortál České správy sociálního zabezpečení, ale například i k eReceptu.

Potenciálu tohoto prostředku (jelikož internetové bankovnictví je již dostatečně zaužívané, inklinuje k němu veřejnost více než k elektronickému podpisu) si již od jara všímají banky a některé velké společnosti, zabývající se poskytováním služeb (z těch největších jde např. o ČEZ a Pražskou plynárenskou). Pět milionů klientů, kteří si službu BankID u své banky aktivovali, může nyní v rámci komunikace (respektive přístupu do systému) se společnostmi, které BankID podporují, používat právě tyto přístupové údaje.

Česká spořitelna (k níž se zřejmě v řádu týdnů přidají další banky) jde nyní ještě dál a zavádí službu BankID Sign. Ta je ekvivalentem elektronického podpisu a bude ji možno použít v případě, kdy službu podporuje jak banka, tak konkrétní společnost, u níž má být dokument elektronicky podepsán. Coby levnější a uživatelskému povědomí přístupnější bude zajímavé sledovat, zda se BankID Sign rozšíří stejně masově, jako BankID samotné.

Příspěvek BankID Sign se přibližuje elektronickému podpisu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme