Americký dolar dosáhl na dvacetileté maximum

Kurz amerického dolaru vzrostl na nejvyšší hodnotu od roku 2002. Svůj podíl na tom dle odborníků má měnová politika americké centrální banky (Fet). Ta zvýšila v březnu základní úrokovou sazbu o 0,25 % – současná základní úroková sazba se tedy pohybuje mezi 0,25 % a 0,50 % (při pohledu na českou základní úrokovou sazbu se nabízí otázka, jak to jen dělají, že?) V příštím týdnu se ze strany Fed očekává další zvýšení základní úrokové sazby.

Naopak některé další měny v koši šesti největších měn, dle nichž se určuje vývoj kurzu těch ostatních, zaznamenaly opačnou tendenci. Např. euro, velká měna našemu hospodářství nejbližší, klesla na pětileté minimum. To je zřejmě způsobeno především přetrvávajícími obavami z evropských ekonomických dopadů ruské invaze na Ukrajinu.

Otázkou zůstává, jak dlouho tento příznivý kurz dolaru vydrží. Již nyní zaznamenal kurz částečný pokles vzhledem ke čtvrtletní zprávě amerického ministerstva obchodu. Z té vyplývá, že americká ekonomika letos překvapivě meziročně poklesla o 1,4 %. Odborníci přitom očekávali naopak růst přesahující 1 %.

Příspěvek Americký dolar dosáhl na dvacetileté maximum pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme