Americké akcie dosáhly historického maxima

Americká burza

Burzovní index S&P 500 překonal dosud nejvyšší hodnotu obchodů, které dosáhl letos v únoru. Jak je to možné v době, kdy se celý svět napůl vzpamatovává z pandemie a napůl se připravuje na druhou vlnu? Není snad situace na burze v rozporu s hromadným propouštěním, rozdělováním finančních injekcí a celkovou situací v současné USA? Pravidelní čtenáři našich článků už tuší. Odpověď se skrývá v zastoupení společností ve jmenovaném indexu. Ve značné míře totiž pokrývá akcie technologických gigantů – Apple, Microsoft, Google a dalších.

Již dříve jsme vysvětlili, proč akcie Big Tech získaly během pandemie mezi obchodníky s cennými papíry takovou popularitu. Jen připomeneme, že tyto akcie se staly tím nejjistějším finančním nástrojem, který je na současné burze možné držet – nedopadají na ně totiž negativní důsledky pandemie. To se ostatně projevuje na onom historickém maximu – akcie mimo Big Tech se stále nevzpamatovaly. Totéž platí i o ekonomice, jak americké, tak evropské – zde odborníci očekávají návrat ke stavu před pandemií přibližně za rok.

V kuloárech se už delší dobu mluví o technologické investiční bublině, tedy jevu, kdy jsou akcie Big Tech ohodnoceny výrazně výše, než je jejich skutečná hodnota. Ekonomické poučky praví, že každá bublina (obvykle na začátku krize) praskne. Je však důvod obávat se tohoto propadu teď, dokud ještě dopady pandemie trvají a Big Tech tak z povahy svých produktů rostou?

Příspěvek Americké akcie dosáhly historického maxima pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme